Aktualności

Dlaczego warto ćwiczyć SAMBO?

Samopoczucie
Osoba, która regularne uprawia sport staje się bardziej pewna siebie, pozbywa się strachu i kompleksów. Treningi w parach, z elementami rywalizacji, codzienna poprawa własnych wyników, przezwyciężenie samego siebie wypracowują wolę, dają pewność swoich sił nie tylko na macie ale i w pracy, w nauce oraz w komunikacji.
Treningi sambo pozwolą być pewnym, pozbyć się swoich obaw, kompleksów oraz harmonicznie się rozwijać.
Wszystko to możliwe jest dzięki naturalnym biochimicznym procesom, zachodzącym w organizmie: pod czas wykonywania ćwiczeń przysadka mózgowa produkuje endorfiny (zwane hormonami szczęścia), które nie pozwalają aby ogarnął nas stres czy ponury nastrój.

Zdrowie
Profilaktyka – najlepsza medycyna! A najlepszą profolaktyką jest prawidłowy wysiłek fizyczny. Systematyczny ruch zapobiega pojawieniu się chorób układu sercowo-naczyniowego (udaru mózgu, nadciśnienia, arytmii, miażdżycy i in.), aparatu ruchu (osteochondroza, skolioza, osteoporoza, płaskostopie, zwyrodnienie stawów i in.), chorób układu oddechowego (zapalenie płuc, astma oskrzelowa).
Treningi sambo mają wpływ na cały organizm bez wyjątku, poprawią jakość życia!

Wygląd
Wasza sylwetka zazna dużych zmian: zwiększy się masa mięśniowa, zniknie brzuch, ciało stanie jak z okładki. Wasza wytrzymałość będzie bić wszelkie rekordy, przebiegnięcie 10-20 km nie będzie problemem.
Dzięki treningom zmianie ulegnie również kondycja skóry – stanie się młodsza, elastyczna, odzyska witalność i zdrowy wygląd.

Bezpieczeństwo
Na koniec najważniejsza kwestia – bezpieczeństwo. Treningi sambo dadzą Ci:
– poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy ma się przed sobą jednego przeciwnika, czy pięciu,
– możliwość obrony swojej kobiety, stanięcia w obronie swojej rodziny,
– zdobycie umiejętności posługiwania się bronią palną i białą,
– umiejętność rozwiązywania konfliktów werbalnie, bez użycia siły.

Czy zastanawiałeś się co się stanie w przypadku kataklizmu, co wtedy robić? Gdzie uciekać, co ze sobą zabrać? Jak przetrwać w lesie bez jedzenia, jak znaleźć wodę? Aby to wszystko wiedzieć i umieć zastosować nie potrzeba dużo. Wystaczy Twój CZAS, CHĘĆ oraz TRENINGI w naszym Klubie „SAMBO KRAK”.

Serdecznie zapraszam,
Pavlo Gorbatiuk
prezes Stowarzyszenia „SAMBO KRAK”

www.sambokrakow.pl