SAMBO DLA DZIECI 6-10 LAT

Sambo (samoobrona bez broni) z elementami gimnastyki korekcyjnej dla dzieci.


Jeszcze 20 lat temu, kiedy nie było tak silnego rozwoju techniki i tylu możliwości rozrywki dzieci brały piłkę, zbierały się całym podwórkiem i grały od świtu do zmierzchu. Wspinały się po drzewach, aktywnie spędzały czas.
W dzisiejszych czasach obserwujemy zupełnie inny styl życia – nasze dzieci większą cześć czasu spędzają przed komputerem i telewizorem. Stąd właśnie tyle chorób: skolioza, wady postawy, osteochondrozy, artretyzm, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby układu oddechowego, wczesne zawały i cukrzyca. Tę listę można wydłużać w nieskończoność, a przyczyna jest jedna – brak prawidłowych form ruchu.

Szkoła SAMBO Kraków oferuje zajęcia gimnastyki korekcyjnej z elementami samoobrony.


Co dadzą te zajęcia Waszym dzieciom?

Dziecko będzie rozwijać się harmonijnie. Regularne zajęcia pobudzą do rozwoju wszystkie grupy mięśni, zwiększą aktywność ruchową, poprawią koordynację, elastyczność, rozciąganie mięśni i więzadeł. Podczas zajęć z dziećmi wpajane są zasady dobrego zachowania, wiara we własne siły oraz dążenie do porządku.

Duże znaczenie przykładane jest do rozwoju zdrowej psychiki dziecka. Sambo uczy wiary w swoje możliwości, opanowania i samokontroli. Dla przyszłych mężczyzn cechy te są niezastąpione.

Kręgosłup Waszego dziecka

Każdy wie, jak ważne jest utrzymanie prawidłowej postawy. Obserwowanie stanu pleców jest niezbędne od najmłodszych lat dziecka. Wykwalifikowany specjalista – trener wybiera takie ćwiczenia podczas zajęć, które w pierwszej kolejności tworzą gorset mięśniowy, rozwijający elastyczność kręgosłupa i podtrzymujący prawidłową postawę.

Walka jest uniwersalna. Sambo sportowe stwarza dobre sportowe podstawy, a sambo bojowe pozwalana na stosowanie wyuczonych umiejętności samoobrony w realnym życiu. Dzieci stają się sprytniejsze, poprawia się ich refleks, czują się bardziej pewne w kręgu rówieśników. Gdy zajdzie taka potrzeba będą mogły stanąć w obronie nie tylko swojej, ale i słabszych. Zajęcia sambo dla dzieci wypracowują śmiałość i orientację na cel. To doskonały powód do tego, aby dziecko polubiło sport na całe życie.

Zapisy:

+48 502-841-883; +48 664-946-415 lub mailem na adres: sambo.krakow@gmail.com