Aktualności

Podsumowanie seminarium sambo z Ivanem Vasylchukiem Kraków 11.2017

Długo oczekiwane przez nas wydarzenie – seminarium z Mistrzem Świata w Sambo Ivanem Vasylchukiem, odbyło się w sobotę, 18 listopada w Krakowie.  Było to pierwsze seminarium takiej rangi w Polsce i na pewno nie ostatnie. W szkoleniu wzięli udział zawodnicy z Krakowa, Warszawy, Tarnowskich Gór oraz Cieszyna.

Program szkolenia obejmował:
– rzuty, które można wykonać gdy przeciwnik walczy w pozycji pochylonej oraz w pozycji wyprostowanej,
– kombinacje rzutów gdy przeciwnik ciągnie nas za sobą lub atakuje,
– prawidłowe chwyty za bluzę,
– proste i niesamowicie skuteczne triki podczas walki w stójce.
Ivan położył duży nacisk na poprawne ćwiczenie technik na treningach, dzięki które można wygrać wiele zawodów.

Po południu przeszliśmy do parteru, rozpoczynając od bazy – dźwigni na rękę (balachy). Przećwiczyliśmy sposoby na jej wykonanie, warianty ucieczki, potrzebne chwyty.

Krok po kroku doszliśmy do dźwigni na nogę: kolano, ścięgno achillesa. Jak przygotować przeciwnika do potrzebnej nam pozycji oraz jak ćwiczyć umiejętność wytrzymania dźwigni, aby dzięki temu wygrać.

Warto podkreślić, że techniki w parterze zostały pokazane w taki sposób, aby mogły być wykorzystane przez zawodników nie tylko sambo ale i bjj, judo oraz innych pokrewnych sztuk walki.

Ponad 6 godzin szkolenia zleciało nam szybko, trening pod okiem Mistrza to sama przyjemność. Ivan dzielił się z nami nie tylko wykonaniem pod względem technicznym, ale i własnym doświadczeniem wyniesionym z udziału w licznych zawodach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w seminarium, życzymy wielu sportowych sukcesów i do zobaczenia na następnych szkoleniach!

Dziękujemy Ivanovi Vasylchukowi za poświęcony czas i energię.

Zapraszamy do galerii zdjęć z seminarium: